Wpisy z Listopad 2012Przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu Przygotowania do ślubu to ogromny zakres spraw do załatwienia. Należałoby położyć akcent, że przyszła młoda para, załatwiająca samodzielnie wszystkie sprawy, to ogromne obciążenie. Na szczęście w większości przypadków, czynną pomoc oferują rodzice lub najbliższa rodzina i przyjaciele. Pomijając kwestie finansowe, to każda pomoc jest pożądana. Przygotowania do ślubu zaczynają się już do roku wcześniej przed samym wydarzeniem. Pierwszymi zagadnieniami są odpowiednie załatwienie spraw w zakresie kościelnym jak i urzędu stanu cywilnego. Do tego dochodzi ogrom załatwiania w związku z weselem. Niezbędne jest załatwienie miejsca, w którym odbędzie się impreza, do tego osoba odpowiedzialna za muzykę, bez względu czy będzie to DJ czy zespół muzyczny. Kolejnym niezbędnym warunkiem jest obsługa gastronomiczna, ponieważ ciężko jest na większą ilość gości zorganizować własne jedzenie i napoje. Wreszcie dochodzimy do zagadnienia transportu oraz ogólnych wyznaczników, na przykład ubrań czy ogólnej garderoby weselnej. W zdecydowanej ilości przypadku już od dzieciństwa młode kobiety marzą o ślubie. Co więcej od dzieciństwa snuja swoje plany na ten wyjątkowy dzień. W ten sposób kreuje się pewien obraz, który z biegiem czasu jest modyfikowany oraz ulepszany. Przede wszystkim kobiety marzą o pięknej sukni, wspaniałym samochodzie, którym pojadą do kościoła czy urzędu stanu cywilnego oraz oczywiście wspaniałym kawalerze, z którym staną przed ołtarzem. Inne marzenia to oczywiście ogromna ilość gości, zabawa weselna do białego rana i ogólny stan związany z idealizacją tego dnia. Mężczyźnie przywiązują zazwyczaj dużo mniejszą uwagę co do ogólnej formy i to właśnie kobiety przodują w upiększaniu się oraz w odnajdywaniu jak najlepszych kreacji na ślub oraz wesele. Należy wspomnieć, że także matki dzielnie wspierają przyszłą pannę młodą w tego rodzaju staraniach realizując wszelkie możliwe do spełnienia marzenia i zachcianki. Niewątpliwie zapoczątkowane w dzieciństwie marzenia rozwijają się bardzo długo, a ich realizacja raz jest bardziej zbliżona do marzeń, a w innych razach mniej.

Właściwy szampon

Właściwy szampon Pamiętać należy że szampon i inne kosmetyki, które stosujemy działa nie tylko na strukturę włosa, ale w takim samym stopniu na skórę głowy. Szczęśliwa kobieta, która właściwie dobrała szampon do swoich włosów i skóry głowy. Wiele czynników wpływa na naszą decyzję, dotyczącą kupna szamponu. Możemy mieć skłonność do łupieżu, możemy mieć wrażliwą skórę głowy. Istotne jest też to czy mamy włosy proste, czy kręcone. Cienkie czy grube. Skłonne do przetłuszczania czy często przesuszone. Chcąc właściwie dbać o wygląd włosów, z pewnością nie przejdziemy obojętnie obok nowości oferowanych obecnie na rynku. Powstały szampony do włosów blond, do włosów kasztanowych, a nawet rudych. Szampony poprawiające wygląd włosów kręconych, pomagające zapanować nad włosami prostymi. Szampony z odzywką, z maseczką. Szampony dla włosów farbowanych i narażonych na promieniowanie UV. Słowem, wybór jest przeogromny. Nie ma idealnej metody doboru właściwego produktu. Każda z nas inaczej oceni działanie tego samego preparatu. Niestety wydaje się, że jedyną metodą jest metoda prób i błędów z zachowaniem oczywiście zdrowego rozsądku.

Zaproszenia

Zaproszenia Sporządzając listę gości najlepiej zrób to razem z przyszłym mężem. Nie ma sensu angażować w to rodziców, gdyż bardzo często proponuję zapraszanie osób, których zupełnie Ty nie znasz. A to przecież Twój ślub, na którym powinny być wszystkie osoby, które dla Ciebie i Twojej drugiej połówki coś znaczą a na ich obecności bardzo Wam zależy. Jak już z tym się uporasz zastanów się nad zaproszeniami. Czy umiesz, masz czas i chciałabyś je wykonać samodzielnie czy w tej sprawie poratujesz się już gotowymi. Własnoręczne, owszem są bardzo pracochłonne, ale efekt jest o wiele bardziej zaskakujący niż takich ze sklepu. Pamiętaj, ze zaproszenia powinny mieć stosowną formę. Na gotowych wszystko już jest, na robionych musisz o to zadbać. Przede wszystkim musi być napisane, kogo zapraszasz. Piszesz osoby z imienia i nazwiska. Musi być napisane, kto zaprasza i w jakim dniu odbędzie się ten, ważny dla Was dzien. Nie zapomnij napisać, w jakim kościele i jeżeli planujesz, to gdzie odbędzie się przyjęcie weselne. W bardzo dobrym stylu jest prośba o potwierdzenie przybycia, dzięki temu unikniesz wyrzucania niepotrzebnie pieniędzy. Zaproszenie powinno być wykonane schludnie, bez błędów i zawierać wszystkie potrzebne dane. Ślub wcale nie musi być zawarty tak jak wszyscy tego oczekują. W naszym kraju przyjęła się teoria w którym to zawsze jest to na zasadzie w którym dwoje małżonków przyjmuje ślub w Kościele, zaś ksiądz ma za obowiązek później dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty do urzędu stanu cywilnego. Dzięki takiemu zastosowaniu mamy podwójny ślub, czyli dwa w jednym, z jednej strony tradycyjny ślub Kościelny, a z drugiej ślub państwowy czyli cywilny. Wiele osób nie chce ślubu Kościelnego, bo żyje na tak zwaną „kocią łapę”. Jednak ostatnio maiłem taki przypadek iż jeżeli ta para mimo to że ma ślub cywilny, ma dziecko które później przystępuje o Pierwszej komunii Świętej, zaczynają się problemy, ksiądz odmówił dziecku możliwości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej do tego momentu w którym to rodzice pobiorą się w sposób tradycyjny – Kościelny. Jak dla mnie jest to paranoja, jednak mimo wszystko zadufany ksiądz i jego fanaberie religijne (no bo w sumie od tego jest) przyczyniły się do krótkiego ślubu Kościelnego tych rodziców.

Menu weselne

Menu weselne Przygotowując przyjęcie weselne chcesz, aby wszyscy podczas niego bardzo dobrze się bawili. Do tego potrzebna jest dobra orkiestra, alkohol, towarzystwo, ale przede wszystkim dobre jedzenie. Dania i to nie tylko te weselne są bardzo różnorodne. Oczywiście możesz postawić na oryginalność, ale nie licz na to, ze wszyscy goście będą się zajadać kawiorem czy kremem z krewetek. SA to dania specyficzne i zostaw je na inne okazje. Wesele najczęściej przygotowuje się dla większej liczby gości, dlatego nie możesz pozwolić sobie na indywidualny dobór dań. Postaw na tradycyjne i przez wszystkich lubiane. Pamiętaj, że menu nie może zawierać zbyt dużej ilości dań gdyż w przeciwnym wypadku doprowadzi do wygórowanej ceny za przyjęcie. Proponujemy, aby znalazły się dania z kurczaka, polędwicy i wieprzowiny. Przez wszystkich lubiane są roladki z kurczaka podawane z kluskami śląskimi czy z frytkami. Nie musisz przesadzać tez z ilością dań do głównego posiłku, czyli obiadu. Wystarczą 3-4 pozycje. Do tego 4 rodzaje surówek, kapusta oraz ziemniaki podane na kilka sposobów. Musisz też uwzględnić zimną płytę oraz dwa dodatkowe dania gorące, prócz obiadu. Deser powinien być bardzo wyszukany i dostosowany do pory roku. Zimą przecież nie podasz lodów a latem szarlotki na ciepło z pitą śmietaną. Bez względu na miejsce, w którym odbywać się będzie wesele, musimy pamiętać o kilku ważnych zagadnieniach. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego kateringu. Gastronomia jest bardzo ważna, zwłaszcza jeżeli chcemy, aby nasza zabawa do białego rana była udana. Goście muszą mieć starannie zaplanowane posiłki, które serwowane będą o odpowiednich porach. Także w zakresie napojów musimy pamiętać o zapewnieniu pewnego rodzaju różnorodności oraz dużego dostępu, ponieważ w czasie szaleńczej zabawy, należy dość dużo pić. Innym zagadnieniem jest zadbanie o odpowiednie zaplecze gastronomiczne oraz odpowiednią obsługę w tym zakresie. Najlepiej jeżeli będą to osoby, które mają doświadczenie w organizacji dużych imprez w zakresie gastronomicznym. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z gotowych dań przygotowanych przez kawiarnię lub inną instytucję. Najlepszą sytuacją w tym momencie będzie organizacja wesela na sali należącej do kawiarni, ponieważ wszelkie zagadnienia będą mogły być dokonywane na miejscu i bez zbędnych problemów będziemy mogli na przykład zwiększyć porcję lub zamówić dodatkowe opcje.