Wpisy z Styczeń 2013Przyznanie się do prawd przed ślubem

Przyznanie się do prawd przed ślubem Ślub bez spowiedzi przedmałżeńskiej. Ślub taki jest ostatnio coraz częstszy do zauważenia. Mamy przecież dwudziesty pierwszy wiek, wiek grzechu i cudzołóstwa, (hm a przeczytałem kiedyś że miał to być wiek genetyki…) Wiele osób nie spowiada się przed swoją drugą połówką. Wiadomo jest że wymagamy od drugiej polówki by była jak najwspanialsza i jak najczystsza, a mimo wszystko my tacy do końca czyści nie jesteśmy. Jednak mimo wszystko wiele osób żyje po prostu przyszłością, i tym co będzie, a nie tym co było. Dzięki temu nie muszą się przejmować tymi rzeczami jakie były, mogą po prostu iść przed siebie. Nie wiem czy dobrym spostrzeżeniem jest taka przedmowa przedmałżeńska (nauki księży), uczą tam lojalności wobec małżonków oraz wobec innych ludzi i swoich dzieci, my jednak najczęściej próbujemy w ja najszybszy sposób zapomnieć o tych „bzdurach” jakie wygaduje ksiądz, chcemy zająć się prawdopodobnie samym stenem sprawy czyli seksem, pewnie wiele osób myśli tylko o tym przed i po małżeństwie… Załatwianie ślubu cywilnego wbrew pozorom nie jest takie trudne. Urząd stanu cywilnego (czyli prościej mówiąc Twoja najbliższa gmina) bierze od Ciebie kwotę 80zł jako opłatę skarbową. Kolejną rzeczą w takim procederze ustanowienia ślubu współmałżonków jest podpisanie woli wzięcia ślubu oraz termin 30 dni który może zostać skrócony. W terminie tym można odstąpić od ślubu. Można również skrócić ten termin poprzez podpisanie oświadczenia że nie ma żadnych przeciwwskazań ażeby ślub zawrzeć wcześniej. Następuje uzupełnienie papierów. Wtedy decydujemy się jakie nazwisko będą miały obie osoby. Co ciekawe każda z nich może mieć (nosić) inne nazwisko, nie jest wcale powiedziane że zawsze kobieta ma przejmować nazwisko mężczyzny, równie dobrze mężczyzna może przejmować nazwisko kobiety, lub mogą oboje mieć mieszane nazwiska, lub całkiem inne lub kobieta może mieć oba nazwiska (panieńskie i małżeńskie). Całość ceremonii odbywa się u odpowiednio ustrojonej sali, natomiast cały proceder trwa nie dłużej niż 30/40 minut.

Najważniejszy dzień

Najważniejszy dzień Niewątpliwie dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Co więcej można powiedzieć, że bez względu na ilość dzieci, to dzień ślubu własnego dziecka jest dla rodziców ogromnym przeżyciem. Należy pamiętać, że w przeważającej liczbie przypadków ślub odbywa się tylko raz w życiu, a co za tym idzie pamięta się ten dzień aż do końca swoich dni. Chyba każdy z nas dopytywał jak wyglądał ten dzień swoje babcie dziadków, czy rodziców. Dodatkowo wydarzenie tego typu to ogromne wydarzenie dla całej rodziny, zarówno bliższej jak i dalszej. Wszystkie strony najbliższej rodziny, zarówno od strony pana młodego jak i pani młodej dokładają wszelkich starań, aby ten dzień wypadł jak najlepiej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy, która załatwi za nas wszelkie sprawy związane z samym ślubem jak i weselem. Pozwoli nam to po pierwsze w pełni uczestniczyć w całości uroczystości, jak i zaoszczędzi nam czasu na poszukiwaniu i organizacji. Dodatkowo należałoby pamiętać, że to jest święto pary młodej i to właśnie ci młodzi ludzie powinni mieć wszystko czego zapragną w tym dniu.

Makijaż

Makijaż Gama kosmetyków do makijażu jest oszałamiająca, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy czasem nie wiedzą po co to jest, ale kobiety doskonale się w tym temacie orientują. Podstawą są bazy pod makijaż, wygładzające i korygujące niedoskonałości, a także podkłady dobrane do karnacji i odcienia skóry, matujące skórę lub ją rozświetlające. Oczywiście przyda się tez korektor do cieni pod oczami, zwłaszcza jeśli taka już nasza uroda a nie tylko efekt nieprzespanej nocy i pudry do wykończenia makijażu. Do ust najlepiej sprawdza się błyszczyk lub bardzo trwała szminka, która przetrwa na ustach przez cała imprezę. Tutaj można wybierać pomiędzy odcieniami, rodzajami błyszczącymi lub bardziej matowymi, wszystko zależy od okazji na jaką robimy makijaż i efektu jaki chcemy uzyskać. Do oczu należy zaopatrzyć się w cienie, najlepiej w kilka zestawów, konturówki i kredki do podkreślenia wyrazistości oka i tusze do rzęs nie tylko wydłużające ale i pogrubiające i podkręcające rzęsy. Uwieńczeniem makijażu twarzy jest użycie różu i przychodzi czas na kosmetykę paznokcie bo odpowiedni lakier na paznokciach jest nieodłącznym elementem dobrego makijażu. Polskie kosmetyki różnią się do tych zagranicznych wieloma cechami podstawowa z całą pewnością jest cena. Produkty krajowe są tańsze, przez co bardziej dostępne dla konsumentów i nie zawsze ich cena świadczy o niższej jakości. Można znaleźć kilka renomowanych polskich firm, których jakość produktów nie odbiega od światowych hitów kosmetycznych, a niższa cena wynika z mniejszych nakładów na reklamę i niższych kosztów wytworzenia, transportu. Jednak do dziś wielu Polaków woli wydawać krocie na zagraniczne marki niedoceniając polskiego asortymentu. Irena Eris stworzyła w Polsce taką markę, która z całą pewnością jest godna zaufania i warta polecenia nie tylko dla kobiet ale i dla dzieci i mężczyzn bo ma szeroką ofertę produktów. Marka kremu, szamponu czy perfum czasami jest dla klienta tak ważna, że nie istotna jest cena. Wiele osób przywiązuje się do ulubionej marki i tylko ją kupuje, to dobre wyjście bo sprawdzone produkty najlepiej nam służą, ale jak pokazują badania czasem dobrze jest zmienić kosmetyk by skóra się od niego nie uzależniła i mogła rzeczywiście reagować na jego działanie. Równie istotne jest tez pochodzenie kosmetyku, najlepiej kupować te sprawdzone z pewnego źródła a nie na ulicznym bazarze bo w kosmetykach jak w lakach ważne jest ich przechowywanie.

Dlaczego wygląd włosów jest tak ważny

Dlaczego wygląd włosów jest tak ważny Która z nas nie chciałaby uchodzić za piękną. Przyciągać wzrok na ulicy, budzić podziw i zazdrość. Niestety, natura nie zawsze równo obdarzyła nas pięknym ciałem, ładną buzią, czy zdrowymi, lśniącymi włosami. Ładny wygląd to przede wszystkim codzienna, ciężka praca każdej z nas. Tak, tak to ciężka skrupulatna, regularna walka z niedoskonałościami. Eksponowanie tych „mocnych” stron i tuszowanie tych nie do końca odpowiednich. Każda z nas mogłaby poskarżyć się na swój wygląd. Nie ma kobiety idealnej. Przyjrzyjmy się więc naszemu ciału i wyeksponujmy to, co uważamy za ładne. Niech ten element naszego wyglądu przyćmi niedoskonałości i pozwoli czuć nas się pięknie i seksownie. Mogą to być nasze nogi, piękna, nienaganna cera, „duże niebieskie oczy”, albo włosy. Długie włosy to przecież domena kobiet. Od wieków mężczyźni podziwiali nasze włosy, zazdroszcząc nam tej ozdoby. Naśladując nas czasem narażali się na krytykę i niesmak. Kobieta „ubrana” w piękne, zdrowe, lśniące włosy nie potrzebuje żadnych innych ozdób, by przyciągać wzrok. Każdy przynajmniej raz w życiu był u fryzjera. Udajemy się tam zwykle przy okazji ważnych rodzinnych wydarzeń, ślubu, komunii, czy świąt. Niektóre z pań, regularne wizyty u fryzjera traktują wręcz jak konieczność. Niemniej, wszyscy wiemy jak trudno znaleźć dobrego fryzjera. Dlaczego to takie ważne? Zaufany fryzjer zna przede wszystkim nasze włosy. Wie co dla niech jest najlepsze. Pomoże nam pielęgnowac je we właściwy sposób, dobrać właściwe kosmetyki, dbając przy tym o skórę głowy. Gdy pojawi się jakiś problem, wiemy gdzie szukać pomocy. Ponadto każdy dobry fryzjer potrafi, w zależności od okazji, perfekcyjnie dobrać dla nas fryzurę. Jest to niezmiernie ważne, tym bardziej że większośc z nas poprostu nie wie jaką fryzurę wybrać, lub nasze wyobrażenia i oczekiwania zwykle odbiegają od możliwości naszych włosów. Kobiecie o włosach kręconych podobają sie proste i na odwrót. Brunetka chciałaby z dnia na dzień zostać blondynką. Fryzjer z zamiłowania, potrafi zadowolić i zaspokoic pragnienia każdego z nas.