Wpisy z Luty 2013Religia w jakiej brany jest ślub

Religia w jakiej brany jest ślub Ślub Kościelny to jedna z możliwych opcji wyboru. Nie wszyscy się na niego decydują, jedną z możliwych komplikacji może być fakt iż jedna osoba z pary narzeczonych jest innego wyznania, wtedy sytuacja się komplikuje, najczęściej w takich sytuacjach, jedna ze stron musi przejść na wyznanie drugiej osoby. Nie zawsze jest to zgodne z tym co się czuje wewnętrznie jeżeli chodzi o wiarę. Czasem jeden z współmałżonków zmusza drugą osobę na przejście na konkretną wiarę, co może powodować w skrajnych przypadkach przykładowo kłótnie lub sprzeczki przed nowo wybranymi. Myślę że sprawy religijny i wyboru religii w której będzie zawierany związek małżeński powinno być wspólne, dla dobra obu osób oraz dla dobra ewentualnych dzieci. Nie powinny być to decyzje pochopne. Według mnie jeżeli występuje tego rodzaju sprzeczka, najlepszym rozwiązaniem jest jedynie ślub cywilny bez kombinowania ze ślubem religijnym. Po co komplikować życie? A potem mięć do końca życia wyrzuty sumienia że wybrało się taką a nie inną religię do ślubu? Ostatnio coraz częściej mówi się w telewizji (lub pisze w Internecie) o ślubach osób bardzo starych, przykładowo kobiety która ma 80 lat i mężczyzny który ma 23 lata. Osoby te uważają że kochają się i chcą być ze sobą zawsze. Z tym że należy się nad tym głębiej zastanowić. Takie rzeczy mają miejsce, ale raczej w wypadku tylko gwiazd ekranów czy też sławnych piosenkarzy piosenkarek. Piszą że to jest czysta i prawdziwa miłość. Ja jednak bym się chyba nad tym dogłębniej zastanowił, dlaczego? A no dlatego że raczej nie zostało im dużo czasu, do nacieszenia się sobą. Wiele osób uważa że to już podchodzi pod nekrofilię, czyli współżycie z osobami zmarłymi… Nie wiem, nie jestem w stanie się nad tym wypowiedzieć, ale według mnie (i nie tylko) takie sytuacje mają miejsce tylko i wyłączenie w wypadku dużych pieniędzy, wiadomo że parę lat się pomęczyć, a potem życie w bogactwie do końca życia – tak to jest myśl. Wiele osób chyba tak do tego podchodzi. Czasem nie zawsze jest to regułą, ale przeważnie się sprawdza.

Wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski Jeżeli myślisz, że każdy mężczyzna marzy tylko o tym, aby swój wieczór kawalerski spędzić w towarzystwie dziewczyny na zamówieni, prężącej się na rurce i pić alkohol do upadłego, to jesteś w wielkim błędzie. Mężczyźni mają o wiele bardziej bujną wyobraźnie niż Ci się wydaje. Jest wiele innych i bardziej ciekawszych pomysłów na te jedyny w swoim rodzaju wieczór. Jeżeli Pan młody (przyszły rzecz jasna) interesuje się sportem warto wybrać się na wspinaczkę na ściance, strzelnicę czy wziąć udział w zawodach pinballowych. Wszystko zależy od tego, co go fascynuje. Jeżeli lubi muzykę dobrym pomysłem jest koncert jednego z jego ulubionych wykonawców. Szaleństwo spędzonego czasu w gronie przyjaciół na pewno będzie miło wspominane. Warto też zadbać o pamiątkę wieczoru kawalerskiego. Może to być autograf muzyka, miniaturka samochodu z rajdu czy fotografia. Wtedy będziesz mógł zatrzymać taką pamiątkę w nowym domu, ponieważ żona nie będzie miała do Ciebie pretensji za tamten wieczór. Oczywiście na każdej z wyżej wymienionych imprez Ne może zabraknąć alkoholu, ale pamiętaj, aby go spożywać z umiarem. Lepiej rano obudzić się w dobrej kondycji i z miłymi wspomnieniami, niż nie pamiętając niczego.

Kosmetyki do twarzy i ciała

Kosmetyki do twarzy i ciała Kosmetyki do twarzy i ciała to niezliczona ilość asortymentu i ogromny rynek zbytu dla producentów. Są one podzielone na kategorie główne: od skóry suchej i wrażliwej, dla skóry normalnej i do skóry tłustej, przetłuszczającej się. Do twarzy w sklepach znajdziemy kremy od przeciwzmarszczkowych, poprzez nawilżające, ujędrniające, odświeżające, rozświetlające, natłuszczające i matujące do regenerujących i dotleniających, toniki i płyny do demakijażu, żele do mycia twarzy, peelingi do twarzy, specjalne kremy pod oczy, na szyję, maseczki różnego rodzaju i o różnym działaniu i składzie, spraye nawilżające lub tonizujące, olejki do masażu twarzy, kremy na dzień lub na noc i spektrum produktów do cery z problemami z trądzikiem. Kosmetyki do ciała to dość szeroka kategoria w której mieszczą się i produkty do biustu, ramion, dekoltu, Polaków, brzucha i zarówno do stóp i dłoni, kolan. Każda strefa naszego ciała wymaga szczególnej pielęgnacji zwłaszcza jeśli skóra jest tam szorstka, sucha i zniszczona. Do całego ciała nadają się balsamy i mleczka, kremy, olejki, oliwki, mydła, żele pod prysznic i płyny do kąpieli, peelingi i kosmetyki do depilacji. Do rak i paznokcie najlepiej dobrać sobie intensywnie nawilżający i odżywiający krem, podobnie do stóp do których przyda się jeszcze peeling gruboziarnisty i raz w tygodniu głębokie nawilżanie maska odżywczą.

Do kąpieli

Do kąpieli Podczas codziennej kąpieli, także należy w miarę możliwości dbać o swoje ciało i dlatego też wiele firm kosmetycznych oferuje klientom szerokie gamy kosmetyków przeznaczonych właśnie do kąpieli. Mogą być to różne żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydełka zapachowe i wiele innych. Najlepiej jednak pamiętać, żeby kosmetyki takie miały właściwości głęboko nawilżające i dlatego właśnie nie poleca się stosowania tak do ogólnej kąpieli jak i do twarzy mydła, ponieważ ono właśnie bardzo wysusza skórę. Oczywiście po każdej kąpieli należy nawilżyć dodatkowo ciało balsamem lub specjalnym kremem do ciała, aby uniknąć sytuacji, w której skóra jest wysuszona i to nawet po użyciu głęboko nawilżającego żelu pod prysznic czy płynu do kąpieli. Zresztą zasady te dotyczą nie tylko kobiet, które z reguły mają skłonności do używania masy kosmetyków, ale także i mężczyzn, którzy również powinni dbać o swoje ciało w odpowiedni sposób, ponieważ niezależnie od płci, powinno się o siebie dbać, gdyż inaczej ich ciała będą dużo starsze niż oni sami. Twarz jest specjalnym elementem naszego ciała i dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji i troski. Dlatego też każda firma zajmująca się produkcją kosmetyków, oferuje swoim klientom szeroką gamę kosmetyków dedykowaną tylko i wyłącznie do pielęgnacji twarzy. Po pierwsze twarzy, tak jak zresztą i całego ciała, nie powinno się myć mydłem, ponieważ każde mydło bardzo wysusza skórę. Zdecydowanie lepiej jest używać do mycia twarzy specjalne żele czy toniki, które są właśnie do mycia przeznaczone, a nie mają właściwości wysuszających. Zresztą nie polecane jest także mycie twarzy w zwykłej wodzie z kranu, która jest w znacznym stopniu nasycona chlorem, dlatego też zdecydowanie lepiej jest przemywać twarz nie tylko specjalnymi kosmetykami, ale także i przegotowaną wodą. Po umyciu twarzy, koniecznie trzeba posmarować ją kremem. Krem należy dobrać odpowiednio do wieku, do rodzaju cery, a także trzeba wziąć ogólnie pod uwagę to czy cera ma skłonności do przetłuszczania się bądź przesuszania się. Dodatkowo inny krem powinno się stosować w dzień a inny na noc.