Wpisy z kategorii Organizacja ślubuWieczór kawalerski

Wieczór kawalerski Jeżeli myślisz, że każdy mężczyzna marzy tylko o tym, aby swój wieczór kawalerski spędzić w towarzystwie dziewczyny na zamówieni, prężącej się na rurce i pić alkohol do upadłego, to jesteś w wielkim błędzie. Mężczyźni mają o wiele bardziej bujną wyobraźnie niż Ci się wydaje. Jest wiele innych i bardziej ciekawszych pomysłów na te jedyny w swoim rodzaju wieczór. Jeżeli Pan młody (przyszły rzecz jasna) interesuje się sportem warto wybrać się na wspinaczkę na ściance, strzelnicę czy wziąć udział w zawodach pinballowych. Wszystko zależy od tego, co go fascynuje. Jeżeli lubi muzykę dobrym pomysłem jest koncert jednego z jego ulubionych wykonawców. Szaleństwo spędzonego czasu w gronie przyjaciół na pewno będzie miło wspominane. Warto też zadbać o pamiątkę wieczoru kawalerskiego. Może to być autograf muzyka, miniaturka samochodu z rajdu czy fotografia. Wtedy będziesz mógł zatrzymać taką pamiątkę w nowym domu, ponieważ żona nie będzie miała do Ciebie pretensji za tamten wieczór. Oczywiście na każdej z wyżej wymienionych imprez Ne może zabraknąć alkoholu, ale pamiętaj, aby go spożywać z umiarem. Lepiej rano obudzić się w dobrej kondycji i z miłymi wspomnieniami, niż nie pamiętając niczego.

Przyznanie się do prawd przed ślubem

Przyznanie się do prawd przed ślubem Ślub bez spowiedzi przedmałżeńskiej. Ślub taki jest ostatnio coraz częstszy do zauważenia. Mamy przecież dwudziesty pierwszy wiek, wiek grzechu i cudzołóstwa, (hm a przeczytałem kiedyś że miał to być wiek genetyki…) Wiele osób nie spowiada się przed swoją drugą połówką. Wiadomo jest że wymagamy od drugiej polówki by była jak najwspanialsza i jak najczystsza, a mimo wszystko my tacy do końca czyści nie jesteśmy. Jednak mimo wszystko wiele osób żyje po prostu przyszłością, i tym co będzie, a nie tym co było. Dzięki temu nie muszą się przejmować tymi rzeczami jakie były, mogą po prostu iść przed siebie. Nie wiem czy dobrym spostrzeżeniem jest taka przedmowa przedmałżeńska (nauki księży), uczą tam lojalności wobec małżonków oraz wobec innych ludzi i swoich dzieci, my jednak najczęściej próbujemy w ja najszybszy sposób zapomnieć o tych „bzdurach” jakie wygaduje ksiądz, chcemy zająć się prawdopodobnie samym stenem sprawy czyli seksem, pewnie wiele osób myśli tylko o tym przed i po małżeństwie… Załatwianie ślubu cywilnego wbrew pozorom nie jest takie trudne. Urząd stanu cywilnego (czyli prościej mówiąc Twoja najbliższa gmina) bierze od Ciebie kwotę 80zł jako opłatę skarbową. Kolejną rzeczą w takim procederze ustanowienia ślubu współmałżonków jest podpisanie woli wzięcia ślubu oraz termin 30 dni który może zostać skrócony. W terminie tym można odstąpić od ślubu. Można również skrócić ten termin poprzez podpisanie oświadczenia że nie ma żadnych przeciwwskazań ażeby ślub zawrzeć wcześniej. Następuje uzupełnienie papierów. Wtedy decydujemy się jakie nazwisko będą miały obie osoby. Co ciekawe każda z nich może mieć (nosić) inne nazwisko, nie jest wcale powiedziane że zawsze kobieta ma przejmować nazwisko mężczyzny, równie dobrze mężczyzna może przejmować nazwisko kobiety, lub mogą oboje mieć mieszane nazwiska, lub całkiem inne lub kobieta może mieć oba nazwiska (panieńskie i małżeńskie). Całość ceremonii odbywa się u odpowiednio ustrojonej sali, natomiast cały proceder trwa nie dłużej niż 30/40 minut.

Najważniejszy dzień

Najważniejszy dzień Niewątpliwie dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Co więcej można powiedzieć, że bez względu na ilość dzieci, to dzień ślubu własnego dziecka jest dla rodziców ogromnym przeżyciem. Należy pamiętać, że w przeważającej liczbie przypadków ślub odbywa się tylko raz w życiu, a co za tym idzie pamięta się ten dzień aż do końca swoich dni. Chyba każdy z nas dopytywał jak wyglądał ten dzień swoje babcie dziadków, czy rodziców. Dodatkowo wydarzenie tego typu to ogromne wydarzenie dla całej rodziny, zarówno bliższej jak i dalszej. Wszystkie strony najbliższej rodziny, zarówno od strony pana młodego jak i pani młodej dokładają wszelkich starań, aby ten dzień wypadł jak najlepiej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy, która załatwi za nas wszelkie sprawy związane z samym ślubem jak i weselem. Pozwoli nam to po pierwsze w pełni uczestniczyć w całości uroczystości, jak i zaoszczędzi nam czasu na poszukiwaniu i organizacji. Dodatkowo należałoby pamiętać, że to jest święto pary młodej i to właśnie ci młodzi ludzie powinni mieć wszystko czego zapragną w tym dniu.

Rozwód

Rozwód Rozwód jest jedną z najmniej przyjemnych czynności w życiu dorosłych ludzi. Sprawa o wiele bardziej komplikuje się jeżeli współmałżonkowie posiadali dzieci, w takim wypadku sprawa jest o wiele trudniejsza. Należy rozważyć z kim będą przebywać dzieci oraz jakie alimenty na nie będzie płacił ojciec. W Polsce trochę ironią jest przeprowadzenie ślubów, bo najczęściej jest to na takiej zasadzie że dzieci zostają z matką, zaś ojciec musi na nie płacić. Tylko że mnie zastanawia taki fakt, co było by w wypadku kiedy dzieci chciały by być z ojcem? Sąd co prawda mógłby wziąć to pod uwagę, ale wcale nie musi. To coraz bardziej komplikuje sprawę. Wiadomo również że podział majątku nie jest równy i że raczej więcej otrzyma kobieta, co oczywiście też nie jest jakąś regułą bo zawsze od reguły są jakieś odstępstwa, jednak mimo wszystko moim zdaniem lepiej jest wcześniej zastanowić się czy z taką osobą chcemy być na wieczność, czy może lepiej było by gdybyśmy się z nią nie pobierali, bo później mogą wyniknąć komplikacje życiowe.