Wpisy z kategorii ŚlubRodzice a ślub dziecka

Rodzice a ślub dziecka Oczywiście dzień ślubu jest to jeden z najpiękniejszych i niezapomnianych dni w życiu młodej pary. Jednakże należałoby wspomnieć, że ten dzień, choć niewątpliwie najbardziej należy do nowożeńców, to jest także dniem rodziców zarówno pana młodego jak i panny młodej. W przeważającej ilości przypadków rodzice czynnie wspomagają parę młodą w przygotowaniach, a jak powszechnie wiadomo spraw do załatwienia jest ogrom. Dodatkowo przychodzą także względy finansowe, które także bywają ogromne. Spoglądając prosto, poza wcześniej wspomnianymi aspektami, łatwo dojdziemy do wniosku, że rodzice, jako najbliższa rodzina, bardzo przezywają ślub swojej pociechy i to bez względu czy jest to jedno dziecko czy któreś z kolei. Należałoby także spojrzeć z perspektywy matek, ponieważ one najbardziej biorą udział w przygotowaniach, zwłaszcza pod względem wyboru garderoby czy ogólnych założeń w związku z weselem jak i ślubem. Jest to zrozumiałe w kontekście odczuwania kobiet innego niż u mężczyzn oraz wspomnień własnego ślubu oraz własnych marzeń na tej płaszczyźnie.

Religia w jakiej brany jest ślub

Religia w jakiej brany jest ślub Ślub Kościelny to jedna z możliwych opcji wyboru. Nie wszyscy się na niego decydują, jedną z możliwych komplikacji może być fakt iż jedna osoba z pary narzeczonych jest innego wyznania, wtedy sytuacja się komplikuje, najczęściej w takich sytuacjach, jedna ze stron musi przejść na wyznanie drugiej osoby. Nie zawsze jest to zgodne z tym co się czuje wewnętrznie jeżeli chodzi o wiarę. Czasem jeden z współmałżonków zmusza drugą osobę na przejście na konkretną wiarę, co może powodować w skrajnych przypadkach przykładowo kłótnie lub sprzeczki przed nowo wybranymi. Myślę że sprawy religijny i wyboru religii w której będzie zawierany związek małżeński powinno być wspólne, dla dobra obu osób oraz dla dobra ewentualnych dzieci. Nie powinny być to decyzje pochopne. Według mnie jeżeli występuje tego rodzaju sprzeczka, najlepszym rozwiązaniem jest jedynie ślub cywilny bez kombinowania ze ślubem religijnym. Po co komplikować życie? A potem mięć do końca życia wyrzuty sumienia że wybrało się taką a nie inną religię do ślubu? Ostatnio coraz częściej mówi się w telewizji (lub pisze w Internecie) o ślubach osób bardzo starych, przykładowo kobiety która ma 80 lat i mężczyzny który ma 23 lata. Osoby te uważają że kochają się i chcą być ze sobą zawsze. Z tym że należy się nad tym głębiej zastanowić. Takie rzeczy mają miejsce, ale raczej w wypadku tylko gwiazd ekranów czy też sławnych piosenkarzy piosenkarek. Piszą że to jest czysta i prawdziwa miłość. Ja jednak bym się chyba nad tym dogłębniej zastanowił, dlaczego? A no dlatego że raczej nie zostało im dużo czasu, do nacieszenia się sobą. Wiele osób uważa że to już podchodzi pod nekrofilię, czyli współżycie z osobami zmarłymi… Nie wiem, nie jestem w stanie się nad tym wypowiedzieć, ale według mnie (i nie tylko) takie sytuacje mają miejsce tylko i wyłączenie w wypadku dużych pieniędzy, wiadomo że parę lat się pomęczyć, a potem życie w bogactwie do końca życia – tak to jest myśl. Wiele osób chyba tak do tego podchodzi. Czasem nie zawsze jest to regułą, ale przeważnie się sprawdza.

Princessa

Princessa Wybór sukni ślubnej to bardzo ważna decyzja w przygotowaniach weselnych. Jest tyle pięknych sukien zapierających dech w piersiach wiec tym bardziej trudniej się zdecydować. Kiedyś nie wyobrażano sobie, aby Panna młoda byłą ubrana w inną suknie niż koloru białego. Teraz to przekonanie poddano modyfikacji i nikogo nie dziwi suknia w kolorze ecri, różowym, niebieskim a nawet czerwonym. Suknie możesz wybrać z efektownym trenem lub bez niego. Jest on na zasadzie dopinania do sukni, wiec nie musisz się martwić, że podczas tańca będzie Ci przeszkadzał. W takiej kreacji bez wątpienia poczujesz się jak księżniczka. W tym sezonie bardzo dobrym pomysłem na dopełnienie sukni ślubnej jest bolerko. Ma za zadanie nie tylko maskować zbyt masywne ramiona, ale również dodaje skromności sukience o zbyt głębokim wycięciu w okolicach biustu. Jeżeli masz kobiece krągłości wybierz sukienkę z gorsetem. Odcięta, przylegająca góra nie jest tylko hitem, ale również podkreśla biust. Jeżeli Twoja kreacja jest bardzo okazałą, aby dodać jej skromności wybierz koronkowe okrycie ramion. Szukasz czegoś zaskakującego? Wybierz model sukienki syreny z odkrytymi plecami. Wycięcie może być w kształcie serca, więc na pewno zaskoczysz swoich gości. Ślub to bardzo huczna uroczystość. Na pewno Twoja suknia nie grzeszy skromnością, musisz wiec pamiętać, że do strojnej kreacji powinnaś założyć dwie góra trzy ozdoby. Podstawową zasadą jest to, aby były dobrane do kreacji oraz wykonane z tego samego tworzywa. Jeżeli perły to perły, złoto to złoto. Jeżeli dobierasz biżuterie do sukni ślubnej weź pod uwagę też, w jakim stylu ozdobiona jest ona. Jeżeli masz na przykład wyszywany koralikami gorset, wybierz tylko bransoletkę i kolczyki. Zrezygnuj już z naszyjnika. W ostatnim czasie przebojem ślubnych ceremonii są połyskujące diamentopodobne naszyjniki. Idealnym zestawem do sukni ślubnej bardzo strojnej są perłowe, dłuższe kolczyki i naszyjnik ułożony w paseczek z pereł. Jeżeli jesteś przeciwniczką welonów, lub po prostu jest Ci w nim nie do twarzy polecamy bardzo efektowne spineczki i wsuwki do włosów. Mogą być one zakończone kwiatkami lub serduszkami. Pamiętaj również, aby nie przesadzić z ich ilością oraz powinny być również wybrane pod resztę biżuterii. Jeżeli zamierzasz do swojej kreacji włożyć bolerko możesz pozwolić sobie na przypięcie broszki. Efekt królewskiego wyglądu murowany! Pamiętaj, aby do kreacji ślubnej nie wkładać zegarka czy dużej ilości pierścionków, wystarczy ten najważniejszy zaręczynowy.

Przyznanie się do prawd przed ślubem

Przyznanie się do prawd przed ślubem Ślub bez spowiedzi przedmałżeńskiej. Ślub taki jest ostatnio coraz częstszy do zauważenia. Mamy przecież dwudziesty pierwszy wiek, wiek grzechu i cudzołóstwa, (hm a przeczytałem kiedyś że miał to być wiek genetyki…) Wiele osób nie spowiada się przed swoją drugą połówką. Wiadomo jest że wymagamy od drugiej polówki by była jak najwspanialsza i jak najczystsza, a mimo wszystko my tacy do końca czyści nie jesteśmy. Jednak mimo wszystko wiele osób żyje po prostu przyszłością, i tym co będzie, a nie tym co było. Dzięki temu nie muszą się przejmować tymi rzeczami jakie były, mogą po prostu iść przed siebie. Nie wiem czy dobrym spostrzeżeniem jest taka przedmowa przedmałżeńska (nauki księży), uczą tam lojalności wobec małżonków oraz wobec innych ludzi i swoich dzieci, my jednak najczęściej próbujemy w ja najszybszy sposób zapomnieć o tych „bzdurach” jakie wygaduje ksiądz, chcemy zająć się prawdopodobnie samym stenem sprawy czyli seksem, pewnie wiele osób myśli tylko o tym przed i po małżeństwie… Załatwianie ślubu cywilnego wbrew pozorom nie jest takie trudne. Urząd stanu cywilnego (czyli prościej mówiąc Twoja najbliższa gmina) bierze od Ciebie kwotę 80zł jako opłatę skarbową. Kolejną rzeczą w takim procederze ustanowienia ślubu współmałżonków jest podpisanie woli wzięcia ślubu oraz termin 30 dni który może zostać skrócony. W terminie tym można odstąpić od ślubu. Można również skrócić ten termin poprzez podpisanie oświadczenia że nie ma żadnych przeciwwskazań ażeby ślub zawrzeć wcześniej. Następuje uzupełnienie papierów. Wtedy decydujemy się jakie nazwisko będą miały obie osoby. Co ciekawe każda z nich może mieć (nosić) inne nazwisko, nie jest wcale powiedziane że zawsze kobieta ma przejmować nazwisko mężczyzny, równie dobrze mężczyzna może przejmować nazwisko kobiety, lub mogą oboje mieć mieszane nazwiska, lub całkiem inne lub kobieta może mieć oba nazwiska (panieńskie i małżeńskie). Całość ceremonii odbywa się u odpowiednio ustrojonej sali, natomiast cały proceder trwa nie dłużej niż 30/40 minut.